טל נוגעת בנשמה
מעגל חמישים לאורנה PDF הדפס דואל
נכתב על ידי taltibi   
שלישי, 05 מאי 2009
 

מעגל נשים ליום הולדת חמישים
כתבה: אורנה חצרוני, נופית


 

את יום הולדתי החמישים החלטתי לחגוג קצת אחרת. רציתי מסיבה אינטימית שייקחו בה חלק רק אלה שאני באמת אוהבת. ובמחשבה נוספת רק הנשים בחיי שאני אוהבת ושאוהבות אותי. איך עושים את זה? שאלתי את טל, ולה היה ברור מאוד - מעגל נשים.

איך לא חשבתי על זה בעצמי? אבל איך עושים את זה? ומה?

תעזבי, תהיי אורחת במסיבה שלך. תגידי לי מה חשוב לך ולכל השאר אני אדאג. היא אמרה.

 

מה חשוב לי? חשוב לי שיהיו החברות הכי טובות שלי, חשוב לי שיהיה חמים, אינטימי, נעים. ואני רוצה, מאוד רוצה, שיונה תשיר שיר, איזה שיר שתבחר. אני סומכת עליה. ועוד אני רוצה שכל הנשים האלה יידעו כמה הן משמעותיות לי, איזו תרומה עצומה יש לנוכחותן בחיי.

את כל השאר השארתי לטל. קבענו תאריך, נתתי לה כתובות של אלה שרציתי שיהיו איתי בערב הזה ועזבתי, כמו שהיא אמרה.

ביום שנקבע טל הגיעה עם אמא שלי ואחיותי ואני התבקשתי ללכת לחדר אחר. לנוח לקראת הערב הצפוי. ביחד הן ארגנו את החדר למעגל נעים, אסתטי, חמים ומכיל.

פרחים, נרות, צבעים, אור, צללים רכים.

עוד לפני שהגיעה האורחת הראשונה כבר היה בחדר משהו אחר, חגיגי, מאוד נשי ורך, חם ועוטף. הקסם מתרקם בעדינות. 

נשים התחילו להגיע. כל החברות הטובות שלי, שלא כולן מכירות זו את זו.

ושוב התבקשתי להעלם לכמה דקות.

טל צריכה לתת הוראות אחרונות להפתעות שהיא הכינה לי בערב הזה. יום הולדתי החמישים.

 

התישבנו במעגל.

כל האורות כובו. הטקס התחיל בחשיכה מוחלטת. ישבנו קרובות אחת לשניה, מרגישות את הנוכחות שלנו עטופה באפלולית ובהלמות הלבבות הנרגשים של כולנו.

ואז טל התחילה לדבר - על הכוח של המעגל הנשי, של החיבור הנשי, של האנרגיה הנשית. עלי, על הנשים המיוחדות שלוקחות חלק בחיי. הרגשתי שמצטרפות אלינו גם אלה שאינן עוד עמנו. הסבתות שלי ודודות שהלכו לעולמן, נשים שהן חלק מחיי ולא יכלו להגיע למעגל הזה.

הקסם העדין שהחל להיטוות קודם, כשהחדר שינה פניו - מהסלון היומיומי שלי, לחדר שמכיל מעגל מיוחד במינו, הפך מוחשי מרגע לרגע. 

 

טל הדליקה נר, והאור הרך שלו המשולב בקול הנעים שלה האיר את מעגל הנשים שעטף אותי.

 

בהמשך היה טקס מיוחד של שזירת המעגל שחיבר בין כולנו, נשים אהובות שחלקן נפגשו בערב זה לראשונה. והיה טקס של ברכות שטל הנחתה, מעגל של סיפורים אישיים על הקשר של כל אחת מהמשתתפות איתי. היתה שירה, והיו ריקודים, היו חרוזים ונרות, בדים צבעוניים ופרחים.

היה חיבור עמוק ומיידי שנוצר בין כולנו דרך הטקסים שטל יצרה והנחתה, היתה אהבה גדולה והיה קסם. והיו עוד הרבה: תחושות, אנרגיות, התרגשויות - דברים שאין מילים מדוייקות לתאר אותם.

והיתה טל שתכננה ערב מיוחד בשבילי, שתאם את דרכי ואת רוחי, את ליבי ואת אהבותי.

 

עד היום, וכבר עברו יותר מארבע שנים מאז, אני עוצמת עיניים ושואבת כוח מהמעגל המופלא שטל טוותה עבורי בדרכה המיוחדת, המשלבת ידע עם אהבה, חכמת מעגל עתיקה עם גישה אישית וייחודית.

 

ולאור כל מה שכתבתי הרי זה ברור ומובן מאליו שאני ממליצה מעומק ליבי על הטקסים שטל מנחה. זו דרך מיוחדת במינה לציין שינוי, לא לעבור סתם כך לסדר היום, לשים לב למשמעות של המעבר לשלב חדש בחיים.

בדרכה המיוחדת היא יוצרת טקס שמשמח את הלב, מעורר מודעות למשמעות של החיים בכלל, ולרגע הנוכחי בפרט. ובעיקר - טקס שתפור בדיוק רב לאדם עבורו הוא נוצר.

עידכון אחרון ( שלישי, 05 מאי 2009 )
 
< קודם   הבא >